KONGLOMERAT

Konglomerat kwarcowy szturmem podbił nasze wnętrza, zastępując poniekąd granit, który daje mniejsze możliwości uzyskania unikalnych kolorów. Konglomerat kwarcowy, który w 95% wykonany jest z naturalnych kamieni takich jak kwarc oraz grafit, posiada 5% dodatku w postaci żywicy poliestrowej. Pozwala on uzyskać jednolite zabarwienie oraz powierzchnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę czy wilgoć.

Co wykonujemy z konglomeratu?

Z tworzywa, jakim jest konglomerat kwarcowy, najczęściej wykonujemy blaty kuchenne i łazienkowe, a także posadzki, schody czy obudowy kominków. Zazwyczaj są to elementy wystroju domu, rzadziej te znajdujące się na zewnątrz.

Najważniejsze cechy konglomeratu.

Czyszczenie oraz pielęgnacja blatów, oraz posadzek z konglomeratu kwarcowego nie stwarza większych problemów, nie wymaga także używania specjalistycznych środków czy impregnatów. Aby jednak jak najdłużej zachować nienaganny wygląd blatu kuchennego z konglomeratu kwarcowego, nie należy kłaść na niego rozgrzanych patelni oraz naczyń. Warto także postawić na solidne meble na wymiar, które wytrzymają ciężar blatu, który najczęściej wykonujemy o grubości 2 cm lub 3 cm. Produkty z konglomeratu zdobią nasze wnętrza, łącząc szlachetność kamienia z jego funkcjonalnością oraz wytrzymałością, która pozwala przez wiele lat cieszyć się nienagannym wyglądem naszych blatów, posadzek czy schodów.

Uzyskaj wycenę na produkty z konglomeratu

Aby dowiedzieć się więcej o materiale, jakim jest konglomerat kwarcowy oraz uzyskać wycenę, zapraszamy do kontaktu:

Zobacz nasze realizacje z użyciem materiału konglomerat kwarcowy (Bielsko-Biała)