KONGLOMERAT

Konglomerat marmurowy zwany aglomarmurem to materiał, powstały z kruszywa marmurowego o różnej ziarnistości (około 95%) oraz żywicy poliestrowej (około 5%), czasami z dodatkiem pigmentów.

Ze względu na estetykę (wielość kolorów) i trwałość najczęściej jest wykorzystywany do produkcji parapetów i schodów wewnętrznych. Konglomerat przyjmuje właściwości materiału, z jakiego jest zrobiony, dlatego blat z konglomeratu marmurowego będzie mniej odporny na uszkodzenia niż blat z granitu czy konglomeratu kwarcowego.

Dzięki zastosowaniu barwików i brokatów konglomeraty występują w rozmaitych kolorach, zdobione wzorami, o fakturze matowej albo błyszczącej. Możliwość dopasowania koloru instalacji z konglomeratu marmurowego do wystroju wnetrza to wyjątkowa zaleta aranżacyjna. Bezspoinowe łączenie pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów i niestandardowych rozmiarów. Inne zalety konglomeratu to jego ciężar – 20% lżejszy niż granitu oraz to, iż przyjmuje temperaturę otoczenia, a kamień jest zimny w dotyku.