GRANIT

Granit to jeden z najbardziej cenionych i najczęściej wybieranych materiałów, z którego wykonujemy blaty kuchenne, parapety zewnętrzne, posadzki czy schody na zewnątrz. Jego największą zaletą jest połączenie wysokiej estetyki z wytrzymałością, która sprawia, że wykonane z niego przedmioty służą przez wiele lat, bez widocznych uszczerbków czy rys.

Najważniejsze właściwości granitu.

Granit jako głębinowa, kwaśna skała o budowie jasnokrystalicznej pozwala uzyskać wiele ciekawych i efektownych połączeń kolorystycznych: od ciepłych barw z domieszką czerwieni po elegancką, klasyczną czerń. Dodatkowym walorem estetycznym granitu jest możliwość wykończenia powierzchni w różnych wariantach estetycznych i funkcjonalnych.  Najbardziej znaną i popularną powierzchnią jest poler. Materiały o takiej powierzchni stosowane są do instalacji wewnętrznych na schody, blaty, posadzki, ściany.  Przeciwstawną do poleru jest powierzchnia płomieniowana, uzyskiwana na skutek wypalania palnikami. Materiały z powierzchnią płomieniowaną służą na instalacje zewnętrzne na schody i posadzki.  Popularne szczególnie ostatnio stały się wykończenia pośrednie tj. szczotkowany poler (satyna) i szczotkowany płomień (skóra, antyk, lapatura).

Granit dla kogo jest polecany

Granit polecany jest także dla miłośników gotowania, gdyż jak rzadko, który materiał, świetnie sprawdza się w roli blatów kuchennych. Odporny na zarysowania, wytrzymały oraz łatwy do czyszczenia granit docenią nawet najbardziej wymagający kucharze!

Odporność Granitu

Granit jest odporny na działanie zmiennych temperatur, wilgoci oraz mrozu granit uznawany jest za jeden z najbardziej funkcjonalnych i bezpiecznych materiałów, z których wykonywane są m.in. schody zewnętrze, szczególnie jeśli są użytkowane przez dzieci lub osoby starsze.

Granit Bielsko - Uzyskaj wycenę

Chcąc zamówić schody, posadzki, parapety czy blaty kuchenne z granitu w Bielsku - skontaktuj się z nami.

Zobacz nasze realizacje z materiału granit (Bielsko-Biała)