Materiały - Marmur

Płyty z marmuru używa się w budownictwie do wykańczania wnętrz oraz rzadko na elewacje zewnętrzne. Kruszywo jest stosowane do lastryka. W architekturze ogrodowej ładnie wyglądają duże skały odpowiednio wyeksponowane. Dzięki swej jasnej barwie stanowią silny kontrast dla zieleni w ogrodzie.

Materiał bardzo podobny do granitu dlatego jest z nim często mylony.

W naszym klimacie nadaje się tylko do użytku wewnętrznego. Powodem jest podatność na erozję i pojawianie się pęknięć w związku z zamarzaniem wody w jego porach.

 

Marmury mają ciekawą kolorystykę i wzornictwo co wyróżnia je spośród innych kamieni. Minusy to mniejsza wytrzymałość i skłonność do zarysowań.

Z powodu swoich minusów może być stosowany w naszej strefie klimatycznej tylko do wnętrz i pod warunkiem niezbyt intensywnego użytkowania.

 

Marmur można zastosować na posadzkę lub schody ale tylko do pomieszczeń o niskim współczynniku użytkowania. Najbezpieczniejsze zastosowanie marmuru to parapety wewnętrzne obudowy kominków lub elewacje wewnętrzne.

Marmur występuje w wielu kolorach i wzorach. Od  czystej klasycznej bieli lub kremowej jak kość słoniowa, przez żółć-pomarańcz, czerwień i zieleń, do szarości i pełnej czerni. Wzory marmuru mogą być prawie niewidoczne lub w postaci delikatnych przebarwień, bąbli różnych odcieni i deseni. Najbardziej charakterysatyczne dla marmuru są niezwykle wyraziste wstęgi użyleń ciemniejszego koloru.

Właściwości użytkowe marmuru nie są tak wysokie jak twardego granitu. Jest od niego nieco miększy i bardziej nasiąkliwy. Mimo to marmur jest chętnie wykorzystywany we wnętrzach. Zawsze jednak należy upewnić się co do odpowiedniości danego materiału do wybranego zastosowania. Twardości marmuru to 2-4 w skali Mohsa (można go zarysować gwoździem), granit ma stopień 7.


Napisz do nas lub zadzwoń

Kontakt

 

43-300 Bielsko-Biała
ul. Krańcowa 35

 

Sprzedaż:  

602 288 080

735 592 555

 

mazowieckie, lubelskie:

788 080 050

 

Produkcja:  

574 494 222
Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "MasterSill" z siedzibą w UL. Lipnicka 144D, 43-300 BIELSKO-BIAŁA . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
(C) 2019 MASTER-STONE - Wszelkie prawa zastrzeżone
Pozycjonowanie stron