Materiały - Konglomerat

Konglomerat marmurowy zwany aglomarmurem to materiał, powstały z kruszywa marmurowego o różnej ziarnistości (około 95%) oraz żywicy poliestrowej (około 5%), czasami z dodatkiem pigmentów.

Ze względu na estetykę (wielość kolorów) i trwałość najczęściej jest wykorzystywany do produkcji parapetów i schodów wewnętrznych. Konglomerat przyjmuje właściwości materiału, z jakiego jest zrobiony, dlatego blat z konglomeratu marmurowego będzie mniej odporny na uszkodzenia niż blat z granitu czy konglomeratu granitowego.

Produkcja konglomeratu może uwzględniać zastosowanie barwników czy np. brokatu. Dlatego konglomeraty występują w rozmaitych kolorach, zdobione wzorami, o fakturze matowej albo błyszczącej. Możliwość dopasowania koloru blatu do wystroju kuchni np. idealnie biały blat z konglomeratu marmurowego to wyjątkowa zaleta aranżacyjna. Bezspoinowe łączenie np. ze zlewozmywakiem czy parapetem pozwala na eliminację miejsc,  w których mógłby osadzać się brud, a także na uzyskanie dowolnych kształtów i niestandardowych rozmiarów. Inne zalety konglomeratu to jego ciężar – 20% lżejszy niż granitu oraz to, iż przyjmuje temperaturę otoczenia, a kamień jest zimny w dotyku.

 


Napisz do nas lub zadzwoń

Kontakt

 

43-300 Bielsko-Biała
ul. Krańcowa 35

 

Sprzedaż:  

602 288 080

735 592 555

 

mazowieckie, lubelskie:

788 080 050

 

Produkcja:  

574 494 222
Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "MasterSill" z siedzibą w UL. Lipnicka 144D, 43-300 BIELSKO-BIAŁA . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
(C) 2019 MASTER-STONE - Wszelkie prawa zastrzeżone
Pozycjonowanie stron